ورود به سایت

کلمات کلیدی

cancer nabz تشخیص اولیه بیماری زنان،بیماری شناسی زنان جوشانده پایه اعصاب ، بیماری عصبی خارپاشنه ،خار پا،Heel Spur خاکشیر ، داروی پایه علاج بیماری های زنان،جوشانده 21 قسمتی درمان سرطان در طب ایرانی اسلامی ،متاستاز سلول سرطانی دستور جوشانده دنبه دومین گردهمایی طب اسلامی،استاد خیر اندیش ،استاد موسوی،دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محسن رضایی دکترین طب ایرانی در درمان سرطان،سرطان شناسی روغن طب سنتی رژیم غذایی مربوط به مبتلایان به سرطان ها، سرطان شناسی ، غذاهای بیماران سرطانی سرطان طب اسلامی سوداوی مزاجها شناخت مزاج از حجامت، تیغ حجامت شوره سر ،سبوره،مک سر ،Pityriasis simplex capillitii صفراوی مزاج ها، صفرا طب سنتی طرز ساخت گل قند عسلی عفونت های رحم،بیماری زنان رحم علائم نشان دهنده وضعیت کبد؛حالات کبد، نشانه شناسی کبد علایم نشان دهنده وضعیت کلیه ، کلیه چطور است ، تشخیص کلیه عوارض روغن مایع فایل آموزشی نبض شناسی فواید گرسنگی محسن فیض کاشانی مزاج حیوانات مزاج گوشت و دل و قلوه نارسایی کلیه ، درمان کلیه دیالیزی نبض شناسی، مزاج شناسی نبض نبض شناسی،مزاج نبض نشانه شناسی حجامت ، اسید اوریک ،کلسترول، تری گلیسیرید نشانه شناسی خون حجامت، مزاج شناسی، حجامت ورم معده، درمان ورم معده طب سنتی پاکسازی 15 روزه پودر بیسموت پودر دهان، جایگزین خمیر دندان چربی کلیه دیالیزی گوشت

بستن


از بیماری های بسیار شایع در بین زنان است . البته آن چه که به عنوان عفونت رحم مصطلح شده است ، الزاما عفونت خود رحم نیست و معمولا در واژن و مجرای واژن شایع تر است . بسیاری از مبتلایان علائم مشهود خاصی ندارند یا مشکل خاصی در خود احساس نمی کنند . متاسفانه این بیماری به دلیل رشد فرهنگ و تمدن غربی و دور شدن از فرهنگ بهداشت جنسی اسلام بشدت رو به گسترش است . بطور کامل عفونت های مختلفی می توانند در مخاط واژن و رحم رشد کنند از جمله عفونت های قارچی و باکتریایی و برخی پروتوزاها مانند تریکو موناس و غیره و از آن جا که سیستم دفاعی واژن و دستگاه تناسلی زنان بسیار حساس و آسیب پذیر است لذا براحتی عفونت ها در رحم جاگیر شده و بسرعت رشد می کنند.

عوامل افزایش احتمال عفونت در زنان ( طب جدید و طب ایرانی ) عبارتند از :

بهداشت فردی ضعیف

نظافت فردی مهمترین بخش بهداشت است که در تامین بهداشت جامعه نقش اساسی دارد . فردی که به بهداشت شخصی خود اهمیت بدهد به راحتی می پذیرد که باید بهداشت محیط زیست و بهداشت کوچه و بازار و سایر محوطه های جمعی را نیز رعایت کند.

البته باید برای تحکیم سلامت فرد و جامعه فرهنگ سازی شود.زمینه های قبول فرهنگ در جامعه به عوامل تربیتی و سطح بینش و تفکر جامعه بستگی دارد. جوامع عقب مانده ازمناسبات صحیح فرهنگ و مدنیت در فقدان شدید بسر می برند.هنوز هم در جامعه ما برخی از رفتارهای ناهنجار بهداشتی مشاهده می شود.

تبیین و تشریح رفتار بهداشتی در جوامع اسلامی با زمینه های مذهبی گره خورده است . بنابر این بخوبی می توان رفتار های بهداشتی را نهادینه کرد.

تکیه شدید مکاتب طب پایه بر تامین بهداشت هیچگاه به اندازه طب اسلامی نبوده است . هنگامی که به تاریخ زندگی مردم از آغاز اسلام تا کنون مراجعه می کنیم متوجه تفاوت عظیمی بین دستورات مکاتب طب – بهداشتی جوامع اسلامی و شرقی با ممالک غربی می شویم.هنگامی که اروپای رنسانس در بربریت و فقر شدید فرهنگی گرفتار بود مسلمانان بخاطر عدم رعایت بهداشت و آلودگی های بیماری زای غربی ها در تعامل با آنان شدیدا احتیاط می کردند و معتقد بودند غربی ها چون به بهداشت فردی خود از جمله استحمام و شستن دست ها هنگام غذا خوردن و موارد دیگر بهداشت فردی توجه ندارد باید برای پیشگیری از بیماری های مسری و خطرناک از آنان دوری بجویند.

در همان حال مسلمانان حداقل روزی 3 بار برای اقامه نماز دست و صورت خود را می شستند . حمام یک عمل بسیار پسندیده و مورد توجه مردم بود.حداقل 9 غسل در دین اسلام واجب شده که تمام بدن را از آلودگی ها پاک می کند.استحمام برای عبادات مستحبی برای مردم عملی خوشایند و زیبا و تفریحی برای روح بشمار می رود.هرگز مسلمانی با لباس آلوده و نجس نمی تواند نماز بخواند و بدون وضو نمی تواند به کتاب آسمانی خود دست بزند.نحوه طهارت بعد از اجابت مزاج در مسلمانان هنوز هم نسبت به سایر ممالک غیر اسلامی بویژه جوامع غربی یک برتری فرهنگی بشمار می رود.طهارت گرفتن مسلمانان با آب و بعد شستن دست ها و در غرب بوسیله کاغذ نرم و امثال آن صورت می گیرد.

با این حساب جامعه ما دارای فرهنگ بهداشت فردی مناسب هست اما باید نسبت به کیفیت و ارتقاء آن فرهنگ سازی بیشتری صورت پذیرد . بهداشت زناشویی ، بهداشت ویژه زنان و بهداشت ویژه مردان باید دائما گوشزد شود.بهداشت دستگاه تناسلی از مهمترین بخش های بهداشت فردی است . پس از بهداشت فردی بهداشت اجتماعی نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

1- لباس زیر تنگ و استفاده از لباس های مصنوعی :

لباس ها تنگ موجب کند شدن جریان خون در عروق سطحی شده و مسامات پوست براحتی از جریان نسیم بهره نمی برد، برخروج عرق نیز تاثیر گذارند . رشد برخی از اندام ها بواسطه فشار ناشی از لباس دچار مشکل می گردد. لباس های مصنوعی ساخته شده از الیاف شیمیایی برانگیزاننده حساسیت های پوستی بوده و تشعشعات آن زمینه مناسبی را برای تحریک بیماری های اتوایمیون فراهم می سازد.

2- آلرژی

3- کنتراسپتیوهای خوراکی ( قرص های جلوگیری از بارداری )

4- درمان های آنتی بیوتیکی

5- دیابت شیرین

6- پایین بودن مقدار استروژن

7- مقاربت با شریک جنسی آلوده

8- فروبردن وسائل آلوده به داخل زهدان

9- عفونت hiv (ایدز)

10- یائسگی

11- استرس

12- نوار های بهداشتی یا الیاف آلوده مصنوعی و حساسیت زا

13-عدم استفاده از نوره ( داروهای نظافت- واجبی)و استفاده از تیغ برای ازاله موهای زائد و غیره

تظاهرات بالینی

از علائم شایع عفونت های واژن و رحم موارد زیر را میتوان نام برد :

1- ترشحات واژینال که ممکن است غلیظ و چسبناک یا رقیق و رنگ آن سفید یا زرد یا مایل به قهوه ای و بشکل ذرات پنیر ، کف آلود و بدبو می باشد.

2- خارش ، سوزش و التهاب واژن

3- دردهای زیر شکم و کمر و تکرر ادرار ، احساس فوریت درد وغیره

درمان عفونت های رحم (طب ایرانی)

داروهای گیاهی و معدنی و حیوانی گوناگونی در طب پایه ، شناسایی و مورد استفاده قرار گرفته که بسیاری از آن ها وسیع الطیف و برخی تاثیر موضعی داشته و از لحاظ زمان تاثیر نیز متفاوتند. داروهای گیاهی متعددی نیز وجود دارند که هم گندزا و هم ضد میکروب و در عین حال ویروس های مخرب مانند آنفولانزا و حصبه ، وبا و امثال آن را از بین می برند.بسیاری از این دارو ها براحتی در دسترس می باشند.

داروی 21 قسمتی

طبق دستور جوشانده تهیه و روزی 3 بار هر بار یک لیوان میل نمایند.

داروی حقنه رحم

میوه کاج و تخم گشنیز از هرکدام 300 گرم

آویشن و گل ختمی و مریم گلی از هرکدام 50 گرم

به دو روش انجام میگیرد ، دوشیزگان از روش اول می توانند استفاده کنند :

1- داروها را نیم کوب کنید و هر شب یک استکان از آن را در یک تشت آب بجوشانید ، سپس صاف کرده و مدت نیم ساعت در آب گرم آن بنشینید.

2- (مخصوص متاهلین) راه دیگر آن است که یک قاشق غذاخوری داروی نیم کوب شده را در 1.5 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند ، صاف کنید و بوسیله سرنگ بزرگ (50 سی سی ) و یا وسیله حقنه در رحم حقنه کنید.

به این ترتیب که سوزن فلزی سرنگ را در آورده و دور بیاندازید و برای سهولت امر قسمت خروجی را بایک شیلنگ اضافی بلندتر نمایید. این شیلنگ باید از شیلنگ های شفاف و نازک مخصوص آکواریوم یا کولر (مثل شیلنگ سرم) باشد که به اندازه 3 بند انگشت تهیه و بجای سوزن فلزی نصب گردد.

موقع حقنه زیر باسن چند بالش بگذارید و پس از حقنه کردن حدود 15 دقیقه صبر کنید تا دارو از رحم  خارج نشود ، هر شب تکرار کنید و تا بهبودی کامل ادامه دهید.

در بعضی مواقع میزان عفونت و ترشحات زرد رنگ آن قدر زیاد و منسجم است که ندرتا چند ماه مصرف دارو طول می کشد و هر بار مقداری عفونت خارج می گردد.گویی پایانی ندارد.

نسخه دیگر آبزن (داروی تزریقی رحم)

پوست انار 500 گرم ، تخم گشنیز 300 گرم،نعناع 100 گرم

دارو ها را مخلوط و نیم کوب کنید و مانند نسخه قبل عمل کنید.

نظرات   

 
+18 #7 آبان 1392-06-14 21:42
سلام من 21سال سن دارم و مجردم دچار عفونت شدم اما درد سوزش وخارش ندارم عادت ماهانه هم منظم طی میشه اما ترشحات به صورت دایمه که گاهی سفید وغلیظ وگاهی زرد رنگه. مشکلم دقیقا چیه؟ درضمن شنیدم که عفونت های زرد رنگ فقط در زنان دیده میشه نه دختران آیا این درسته؟ تشکر
 
 
-1 #6 کمک 1392-05-28 10:07
سلام
مشکلی دارم که نمیدونم باید چجوری حل بشه
من چهار ماه قبل از اولین پریودی دچارترشحات رحم شدم این ترشحات چسبناک و سفید رنگ البته ملیل به زرد و خیلی زیاد بودن که هم اکنون نیز می باشد البته بدون هیچ دردی، آنقدر که لباس زیرم را خیس میکند
الان نه سال است که من همین وضیعت را دارم یک هفته قبل از پریودی خیلی کم می شود اما در طول پریودی و بعد از آن همچنان زیاد است
اگه کسی میتونه کمکم کنه
خواهش
 
 
+28 #5 بهار 1392-05-04 00:54
با سلام.ببخشید من یک سوال داشتم از شما.من ترشح شدید و عفونت دارم.هر چی هم دکتر میرم بعد از تموم شدن دارو دوباره شروع میشه.22 سالمه.مجرد هستم.لطفا راهنماییم کنید.یه داروی گیاهی و موثر به من معرفی کنید.
 
 
0 #4 sharare 1392-03-21 01:00
salam.mikhastam beporsam ke agar az vagan mokhamere sefide mayel be sabzo boodar dar biad khatar nak as va che darmani darad . va inke agar meghdarash be andazeye 2 bande angosht bashe aya bara parde bekarat khatari ijad mikonad ?ba tashakor
 
 
+3 #3 آرزو 1391-12-17 16:59
با سلام من متاهل هستم 24 ساله ام و الان حدود 3 ماه سوزشی در دهانه رحم و هم در خارج از دستگاه تناسلی من بوجود اومده.تا الان 3 بار دکتر عوض کردم ومشکا منو متوجه نشده اند فقط به من انتی بیوتیک و پماد داده اند جتی 4 روز هم انتی بیوتیک در بیمارستان به من تزریق کزدن.من فرزندی ندارم و تا 3 ماه دیگر تصمیم به بارداری دارم.کمکم کنید.دیگر خسته شده ام.
 
 
-1 #2 mahdi 1391-07-08 19:56
نقل کردن aftab:
سلام، چند سوال ساده مي پرسم تا بهتر متوجه بشم(جواب اي سوالات را نتوانستم پيداكنم(كمي سخت بود)
1- وقتي كه دختر خانمها در هنگام پريود حالتي دگر گون ميگيرند(بطوري كه از زندگي متنفر ميشن و از پريود بيزاري ميكنند...): اول اينكه دليل چيست؟ با اينكه نوشابه،ساندويچ،... را ترك كرده است و با اين حال دوران قاعدگي منظم شده اما درد شديدي را متحمل ميشود كه اگر همراه بيماري ديگري مانند سرماخوردگي و.. باشد كه ديگر هيچ. دوم اينكه در اين مواقع چكار بايد انجام داد؟
2- اينكه بهداشت عمومي را متذكر شديد اما آنهارا نام نبرديد كه بطور معمول بايد چكا كننداطلاعات ما كم است.
بخصوص سوال اول
ممنون

در پاسخ به این دوست خوب چند نکته قابل توجه هست
اول اینکه مسئله پریود یک عارضه محدود کننده وبعضا دردناکه خوب طبیعیه که ناخوشاینده . اما در باره دردناک بودن میتونید از دستورهای مختلف استفاده کنید که یکی از ساده ترین و موثرترینها جوشانده شوید بعلاوه عسل که از روز قبل از شروع پریود تا حداقل 3روز اول هر روز دو لیوان صبح و شب میل شود سوالات دیگرخود را در تالار گفتگو مطرح و پاسخ دریافت کنید
 
 
0 #1 aftab 1391-06-21 00:38
سلام، چند سوال ساده مي پرسم تا بهتر متوجه بشم(جواب اي سوالات را نتوانستم پيداكنم(كمي سخت بود)
1- وقتي كه دختر خانمها در هنگام پريود حالتي دگر گون ميگيرند(بطوري كه از زندگي متنفر ميشن و از پريود بيزاري ميكنند...): اول اينكه دليل چيست؟ با اينكه نوشابه،ساندويچ، ... را ترك كرده است و با اين حال دوران قاعدگي منظم شده اما درد شديدي را متحمل ميشود كه اگر همراه بيماري ديگري مانند سرماخوردگي و.. باشد كه ديگر هيچ. دوم اينكه در اين مواقع چكار بايد انجام داد؟
2- اينكه بهداشت عمومي را متذكر شديد اما آنهارا نام نبرديد كه بطور معمول بايد چكا كننداطلاعات ما كم است.
بخصوص سوال اول
ممنون
 

اضافه کردن نظر